Інформація до новини
  • Переглядів: 34072
  • Автор: College
  • Дата: 1-07-2021, 09:31
1-07-2021, 09:31

Історична довідка

Категорія: Про нас

 
 
Рік заснування - 1933 
Ліцензія: АЕ № 527101 від 11.08.2014

 Адреса коледжу: 61003, м. Харків, вул. Квітки-Основ'яненка, 4/6
Проїзд: метро ст. Майдан Конституції 
  Телефони для довідок: 
факс: (057)731-24-31;  приймальна комісія: (057) 731-23-98, (057) 731-29-86
 
 Директор коледжу - Филипенко Ганна Іванівна
 
Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії  
 


    Харківський фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну  був заснований 26 вересня 1933 року наказом № 847 Наркомату важкої промисловості СРСР як архітектурно-будівельний технікум.

    Після визволення Харкова за Наказом № 613 від 29 вересня 1943 року Наркомату з будівництва СРСР навчальний заклад відновив свою діяльність як Харківський будівельний технікум.
    З 1979 року по 1995 рік у технікумі навчали фахівців для країн: Афганістан, Лаос, Алжир, Ангола, Ефіопія, Чілі, Болівія, Монголія і багатьох інших.
    Протягом більш ніж 50 років Харківський будівельний технікум був базовим навчальним закладом серед технікумів Міністерства промислового і цивільного будівництва СРСР, а згодом – Державної будівельної корпорації «Укрбуд».    30.11.2007 року Харківський будівельний технікум перейменовано у ДВНЗ «Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну».

   У 2011 році коледж було передано до сфери управління Міністерства освіти і науки України. 

   На сьогоднішній день в коледжі працює два денних і заочне відділення, 10 циклових комісій, навчається понад 700 студентів. Свої знання і досвід студентській молоді передають 77 викладачів, серед яких 3 Відмінники освіти України; 6 викладачів-методистів, 27 викладачів вищої категорії.

   Серед них: Некрасов Микола Іванович (директор коледжу з 1978 по 2008 роки) – Відмінник освіти України, нагороджений нагрудним знаком «А.С. Макаренка»; Собіна Віра Іванівна (директор коледжу з 2009 по 2014 роки) – Відмінник освіти України, член-кореспондент Академії будівництва України; Хаджиєв Володимир Іванович (керівник фізичного виховання) – Відмінник освіти України.

   За вагомий внесок у підготовці спеціалістів для будівельної галузі коледж нагороджено Почесними грамотами: Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України з будівництва та архітектури, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради. 

Коледж готує фахівців з таких спеціальностей (освітніх програм): 

Код

Назва

Освітня програма, кваліфікація

144

Теплоенергетика

 

Монтаж і обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання, технік-теплотехнік


191

Архітектура та містобудування

 

Архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр, технік-архітектор


192

Будівництво та цивільна інженерія

 

Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн, технік-дизайнер


192

Будівництво та цивільна інженерія

 

Будівництво та експлуатація будівель і споруд, технік-будівельник


 
    Навчальний процес здійснюється в 36 спеціалізованих кабінетах та лабораторіях, 5 навчальних майстернях. Кабінети, лабораторії та майстерні обладнані технічними засобами навчання, сучасною комп’ютерною технікою з виходом до Інтернету.

До послуг студентів – бібліотека з книжковим фондом понад 90 тисяч примірників, актовий зал, сучасний спортивний зал, музей історії коледжу, їдальня, гуртожиток, медичний пункт.

    За минулі десятиліття тут дано путівки в життя більш ніж 34 тисячам висококваліфікованих фахівців, які успішно працюють в усіх куточках України, близького і далекого зарубіжжя.

 Багато з них займають відповідальні посади в апаратах державних установ і відомств, стали керівниками і провідними спеціалістами підприємств, організацій, трестів, органів влади.

  1. Гуровий Ю.А. – випускник технікуму 1952 року, директор Українського інституту з проектування і надання послуг у будівництві, заслужений будівельник України, лауреат Державної премії нагороджений трьома орденами, почесний громадянин м. Харкова.
  2. Тарадай О.М. – випускник 1958 року, голова Ради директорів МРК "Теплоенергія”, доктор технічних наук, професор.
  3. Мироненко В.П. - випускник 1972 року, доктор архітектури, професор, зав. кафедри дизайну і архітектури ХДТУБА, член експертної Ради ВАК України.
  4. Богун М.І. - випускник 1976 року, генеральний директор ГСП ЗАО "Харківфундаментспецбуд”.
  5. Максимов О.М. - випускник 1962 року, заслужений артист України, соліст Харківської філармонії.
  6. Лобанов А.П. – випускник 1970 року, заслужений артист України, артист театру ім. О.С.Пушкіна.
  7. Онуфрієнко Л.В. - випускниця 1989 року, голова Харківської обласної профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів.

   Колектив коледжу направляє зусилля на підготовку сучасного фахівця, який має міцні знання, уміє втілювати їх у практичну діяльність, буде гідним громадянином своєї держави.

   На сьогодні ХКБАД по праву вважається одним з найавторитетніших ВНЗ І рівня акредитації з підготовки техніків будівельників і архітекторів. За дорученням Міністерства освіти і науки України групою викладачів в коледжі розроблено Галузеві стандарти вищої освіти за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» для ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації України.

   Харківський коледж завжди славився своїми спортивними досягненнями. Лише за останні півроку студенти здобули перші місця в змаганнях з волейболу, міні-футболу і баскетболу серед студентів вищих навчальних закладів І і ІІ рівнів акредитації і нагороджені дипломами Харківського обласного управління фізичного виховання та спорту.

   Художня самодіяльність навчального закладу не поступиться професійній – недарма його випускники стали лауреатами конкурсів, солістами Харківської філармонії, заслуженими артистами України.

   Освіта, отримана в коледжі – гарант високого професіоналізму, конкурентної спроможності на ринку праці як в нашій країні, так і за її межами.


Мітки до статті: про нас, абітурієнту

Архів новин

^